Rekordlétszámú versenyző állt rajthoz vasárnap reggel, a várható hőség nem tántorította el a 114 futót. Első alkalommal érkeztek Ausztriából és Németországból is  hosszútávfutók, akik a 100 Marathon Club tagjai. 12 fő maratonfutó és 31 fő minimaratonos mellett természetesen idén is a 21 km-es félmaraton volt a legnépszerűbb táv, a 114 indulóból 71-en választották megmérettetésként.

Minimaratoni távon a 18 év  alatti korosztályban Kúti Dániel 17 éves szombathelyi fiatalember remekelt, a  táplánszentkereszti Cserkuti Dominika (GOC) pedig nemcsak korcsoportjában, hanem a női mezőnyben is a legjobb időt futotta. Jacsev Sámuel 15 éves felsőcsatári ifjú futó a félmaratoni táv első korosztályában állhatott dobogóra. Továbbá a szombathelyi Joó Barbara korcsoportos győztesként szintén bekerült a népes női mezőny legjobbjai közé. Az 50 feletti férfiak teljesítményére is büszkék lehetünk mindhárom távon. A déli nagy hőség ellenére minden maratonfutó szintidőn belül célba ért.

P1010030.JPG

A  jó hangulatú, sportbarátságokat remekül ápoló versenyünk baleset- és sérülésmentesen zárult le.
A jövő évi 15. "jubileumi" versenyünkre is minden futót sok szeretettel várunk.